8 dolog, amit nem tudtál eddig Pókemberről
A Pókember idegenben film hatására arra gondoltunk, hogy összegyűjtünk Neked egy pár érdekességet, amit még biztosan nem tudtál Pókemberről.
8 dolog, amit nem tudtál eddig Pókemberről
A Pókember idegenben c. film hatására, - ami elsőként nyújtott nekünk bepillantást abba, hogy milyen is lesz a Marvel Moziverzum világa Vasember nélkül - úgy gondoltuk azt, hogy mutatunk Neked egy pár olyan érdekességet, amit még biztosan nem tudtál Róla!
8. Stan Lee egy legyet nézve alkotta meg Pókember karakterét
..igen jól olvastad... EGY LÉGY adta az ihletet :D
A barátságos és közkedvelt Pókember eredetileg nem volt több mint egy légy a falon. Miután 1961-ben a Fantasztikus Négyes nagyot ütött, Stan Lee a következő évben azon agyalt, hogy mi legyen a következő nagy dobása. Ekkor egy légy repült el előtte.
Amikor a légy rárepült a falra és elkezdett mászni felfelé a Képregény Legenda fejéből váratlanul kipattant egy ötlet, a következő szuperhős, aki nem más, mint Falramászó-Ember (Stick-to-Wall Man).
Mivel a név önmagában is aranyat ér, ezért jó párat végig vett. Olyanokat talált ki, mint az Insect-Man (Rovarember), Mosquito-Man (Moszkítóember), amikor is egyszer csak meglett az összes közül a legütősebb: Spider-Man. Felkérte Steve Ditko-t, hogy készítsen egy jelmez ötletet és már ment is hogy bemutassa a Marvel Nagyfőnöknek, Martin Goodmannek a kissé ügyetlen, de pókképességű tinédzser fiúnak az ötletét. Pont azt a választ kapta, amire számított: „Ez a legrosszabb ötlet, amit valaha hallottam”. A többi pedig, ahogy mondani szokás, már történelem.
7. Peter Parker, csak a MÁSODIK pókember volt
A Marvel Nagyfőnök szerint a Pókember eredeti elképzelése abszurd volt, mivel az emberek javarészt utálják a pókokat, a tinédzserek maximum mellékszereplőknek jók és a szuperhősök bármik lehetnek, KIVÉVE ügyetlenek. Szóval Stan Lee és Steve Ditko pontosan azt tették, amit ilyen helyzetben az alkalmazottak tesznek – teljesen figyelmen kívül hagyták a Főnök véleményét és betették a karaktert az Amazing Fantasy utolsó számába. Amikor a Rajongók több Pókember sztorit akartak, Goodman utasította Lee-t, hogy a Marvel új szuperhősének készítsen egy önálló sorozatot. És így született meg 1963-ban a The Amazing Spider-Man #1. első száma.
Peter Parker debütálása nem az első póktémájú karaktere volt a Marvelnek. Az 1950-es években nagy divata volt a szörnyeknek és a sci-fi-nek. És bármilyen meglepő, de a Journey Into Myster 73. számában egy radioaktív sugárzást kapott házi pók változott át sétáló, beszélő Ember Pókká. Sajnos a sztori végén megölték, finoman jelezve, hogy az ilyen „szörnyekre” milyen sors várhat a jövőben.
6. Pókember zsidó származású
Vagy legalábbis ez egy széles körben elterjedt hiedelem tekintettel a Pókember szűk harisnyájára. Daredevil katolicizmusától eltekintve, a szuperhős képregények messze elkerülik a vallás témáját. Ám ha hihetünk Andrew Garfieldnek (aki ugyebár zsidó), Peter Parker gyenge idegzete holtbiztos jele vallásának, ahogyan az is, hogy sohasem elégedett magával. Eltekintve ezektől a sztereotípiáktól, a Pókember párbeszédeiben meglepően sokszor fedezhetünk fel Jiddis kifejezéseket.
Stan Lee egyszer azt mondta, hogy valamennyi hihetetlen karaktere közül a Pókember áll hozzá a legközelebb. Sőt mi több, Lee a bibliai Dávidhoz hasonlította, akinek életét egyszer egy pókháló mentette meg.
Azt is figyelembe vehetjük, hogy Stan Lee eredeti neve Stanley Leiber és a fiatal Peter Parker lakhelyéül a jellegzetesen zsidó körzetet, a New Yorki Forest Hillt jelölte meg. Talán ez földrajzi közelség magyarázza, hogy a Pókember miért New York Met szurkoló.
5. A Pókember csapatjátékos
Egy következtetést bizonyosan levonhatunk az Amerika Kapitány: Polgárháború moziból arra vonatkozóan, hogy milyen jövő várható a Pókemberre a Marvel Univerzumban; azt, hogy nem lesz egyedül. Ugyan az előző filmek magányos farkasként nyomult, de hosszú történelme vannak annak is, amikor másokkal együtt küzdött.
Az első kiadásokat követően igen erősen lobbiztak, hogy a Pókember csatlakozzon a Fantasztikus Négyeshez, de ezt végül elvetették. Amikor az Emberi Fáklyát 50 évvel később elpusztították, a Pókember végül is csatlakozott az átírt Fantasztikus Alapítványhoz. Emellett átmenetileg tagja volt az új Fantasztikus Négyesnek is Hulkkal, Farkassal és Johnny Blaze-zel /Ghost Rider/. Ezen kívül dolgozott az X-Mennel is.
A Polgárháború képregények nagyrészt arról szólnak, hogy a Pókember melyik oldalra áll. Talán a legjellemzőbb, hogy az Ultimate sorozatban a Pókembert a Vasember mentorálta. Ráadásul Tony Stark az egyik részben egy páncélt ajándékoz neki, amit értelemszerűen Vaspóknak nevez. Tom Holland új ruhája biztosan tartalmaz néhány Stark-féle meglepetést.
4. Sok nője volt és van
A Pókember nem ügyefogyott. Lehet, hogy szociálisan esetlenként indult, de idővel az egyre növekvő önbizalma főiskolai Casanovává és ellenségei legyőzőjévé alakította mire elérte a tízedik képregényt. Azután a kollégiumban már alig tudta lerázni magáról a hölgyeket.
Leghosszabb kapcsolata a vörös hajú Mary Jane Watsonnal volt, akit feleségül is vett. Mary Jane előtt szívszerelme volt a főiskolából Liz Allen, a Dail Bugle lap titkárnője Betty Brant és – természetesen – a tragikus sorsú Gwen Stacy. És ki ne emlékezne a Pókember kapcsolatára Felicia Hardy-val a Fekete Macskával.
Cissy Ironwood, szobatársának nővére, Gwen Stacy unokanővére, Carlie Cooper, Kitty Pride és még Marvel Kapitány is a hálójába került. És a lista folytatódik. A lényeg az, hogy a Pókembernek rengeteg kapcsolata volt az évek alatt.
3. Radioaktív spermája van
Sajnálatos módon a Pókember halálos veszélyt jelent minden nőre, akiket az ágyába vitt. Szó szerint. A 2006-os története szerint, egy 30 évvel későbbi alternatív jövőben már visszavonult és virágot árul. Eközben Mary Jane Watson rákban meghalt. A képregény írók pedig ahelyett, hogy ezt a „szokványos” halált tálalták volna az olvasóknak, inkább kitalálták, hogy Mary Jane valójában sugárfertőzésben halt meg, amelyet a Pókember spermájától kapott.
Ahhoz képest, hogy ez a Pókember egyik leghátborzongatóbb tulajdonsága, még ráadásul az olvasókkal igencsak durva körítéssel osztották meg. Részletesen elmagyarázták, ahogyan rámászik a nőre és ezernyi rákos sejtet helyez el benne. Mindezek megkoronázásaként eme anatómiai támadás tényét a Pókember üvöltve osztja meg Mary Jane kihantolt és felnyitott koporsójánál. Azt, hogy a hölgy ezzel nem volt igazán megelégedve, az is mutatja, hogy MJ koponyája megharapta hősünk arcát.
2. A Pókember szülei a S.H.I.E.L.D.-nek dolgoztak
Sok mindent tudhatunk a Pókember magánéletéről, azonban a szüleiről alig esik szó. Sokan hiszik, hogy tudósként dolgoztak. A nagynéni és nagybácsi által felnevelt árva történetét mindenki jól ismeri, éppen a nagybácsi (uncle Ben) halála katalizálta a pókemberséget. Ám hogy mi is történt a szüleivel, az egy kissé homályos. Mintha valami titok lenne vagy ilyesmi.
A 60-es évek végén kiderült, hogy a Pókember szülei a kormánynak dolgoztak, mint a S.H.I.E.L.D. ügynökei. Együtt dolgoztak és sokszor mentették meg a világot, egyszer egy félmeztelen farkasembert is.
Richard és Mary Parkert egy repülőgép merényletben ölte meg a Vörös Koponya nem sokkal fiúk születése után. A titkos ügynök házaspárról csak a képregények mellékszálaiból tudunk meg információ töredékeket; az egyik esetben pedig élve vissza is térnek – igaz, hogy cyborgként -. Jóllehet, hogy ez az egész titkos ügynök sztori csak arra jó, hogy a Pókember mind jobban illeszkedjen a Marvel Univerzumba.
1. A Pókember háromszor halt meg
Mint minden valamirevaló szuperhős, a Pókember is meghalt néhányszor, bár nem hosszú időre. Először a 2005-ös A Másik (The Other) történetben, amikor a gonosz Morlun eszméletlenre veri, majd kiveszi a Pókember szemét és megeszi. Hmm. Peter ugyan összeszedi minden erejét és legyőzi ellenségét, ám belehal sérüléseibe. De ne aggódjon senki; kettő fejezettel később kikel egy pókgubóból és tovább szuperhősködik.
Egy alternatív világban – 2011. Ultimate Spider- Man #160 – Petert a Zöld Kobold megöli. Persze a Pókembert nem lehet csak úgy lenyomni, így néhány évvel később feltűnik egy laboratóriumban, majd elautózik az alkonyatba Mary Jane-nel.
Bebizonyítva, hogy az új évezred egy kissé halálos a Pókembernek, 2012-ben (Amazing Spider-Man #700) meghal egy összecsapásban Doc Ockkal, aki ezt követően Pókembernek adja ki magát majd’ egy évig. A legtöbb Pókember rajongó máig nincsen kibékülve azzal a Marvel megoldással, hogy a Pókember az sorozatban újra feltűnik, mintha mi sem történt volna.
ÉS EGY KIS BÓNUSZ VIDEÓ - magyar felirattal!
A Pókember egyik előzetese nagyon jópofa lett, mert Chris Hemsworth - aki az új "Will Smith"-ünk a MIB Sötét zsaruk c. filmben - és Tom Holland közösen promózzák be ezt a két filmet úgy, hogy végig szívják egymás vérét! Ha még nem láttad, MINDENKÉPP NÉZD MEG! :D
Forrás: https://screenrant.com/spider-man-trivia-facts-you-didnt-know/