----> HŰSÉGPROGRAM <----
Regisztrálj most és azonnali 500 + Hírlevél: 1000 pontot írunk jóvá a fiókodban! 

Blog

Samsung Galaxy A54 5G Kisokos

KISOKOS
Szűrés törlése
Osvalt Orsi
Osvalt Orsi
2023.06.27 12:49
Samsung Galaxy A54 5G Kisokos

Nem sok változás az elődjeihez képest, kivéve egyet, de AZÉRT megéri megvenni. 

Azonnal szembeötlő hasonlóság a szintén most megjelenő Samsung Galaxy A34 5G-vel a brutálisan magas induló ára. Hogy megéri-e ennyiért megvenni mindjárt az elején, vagy megvárni, amíg egy kicsit mérséklődik az ára, azt döntsd el inkább Te. Ehhez fogunk most neked támpontokat adni ebben a cikkben. 

SAMSUNG GALAXY A54 5G Kisokos - Tudnivalók, vélemények, érdekességek, ára

Ha röviden össze akarnám foglalni máris az elején, akkor azt mondanám: nagyjából ugyanazt tudja, mint az elődei, de van egy ÓRIÁSI fegyverténye, ami viszont a konkurenciának sem mindegy és a korábbi modellekkel is versenybe száll: 

Ez pedig az, hogy 4 évig (!) frissítéseket fog kapni, azaz 4 éven keresztül mindig kijön majd rá a legújabb főverzió.

Mivel kecsegtet minket a Samsung? 

- vízálló kivitel (erről később bővebben)
- szép AMOLED kijelző
- korrekt hardver.... DE!

és ez egy nagyon nagy DE: nagyon magas áron kezd. Amitől azért önkéntelenül is fenékig szalad a szemöldökünk. Mert egy középkategóriás készüléknél mondhatnánk így is: "remélem ez komoly, mert viccnek durva lenne". 

(Megjegyzés: Ha ezt a blogcikket jóval a készülék megjelenése után olvasod, addigra már a készülék ára sem fogja annyira megfeküdni a gyomrodat.)

 

UNBOXING - azaz a kicsomagolás pillanata

Ha érzelmileg nem voltál már előre felkészülve, akkor itt bizony a legendás ügyfélélmény elmarad. Ugyanis, ha nem olvastad a leírást, akkor amit találsz a kis lapos dobozban az egy SIM tű, egy C - C típusú adatkábel (töltőkábel), pici papírokon gyors használati útmutató, jótállási jegy és persze magát a telefont, ami egy vékonyka fóliával van bevonva. És ennyi. 

Mondom, hogy mi nincs benne: 
- adapter - hogy tölteni tudd (ezt a tavalyi A szériával kezdte el a Samsung)
- telefontok
- üvegfólia
Ezt mind külön kell beszerezni, ami azért lássuk be egy kicsit meglepő és fájó egy ilyen magas árú középkategóriás készüléknél. 

És akkor ez itt a reklám helye: 

Hacsak nem veszed elő a régi töltődet, akkor amire indulásnak már biztosan szükséged lesz az egy adapter. Itt figyelj, hogy legalább 25 Wattos töltésre képes legyen. Ennyit tud a készülék és érdemes kihasználni a maximális sebességet. 

Szintén két nagyon fontos tartozék, ami nélkül könnyen sérülékennyé válhat a készüléked az pedig egy jófajta telefontok és üvegfólia kombó. 


Ezeket ajánlom Neked: 

 

Ugorjunk is a következő témára: 

KÜLSŐ, VÍZÁLLÓSÁG, HANGSZÓRÓ

Méretét tekintve teljesen rendben van ez a telefon - a teljes specifikációt megtalálod a blogcikk végén, most csak a lényeget emelem ki. 

A készülék hátulja üvegérzetű műanyag, ami azért gyűjti rendesen az ujjlenyomatokat. A készülék fantázia színe pl. az "awesome violet" szerintem nagyon szép és elegáns. A Samsung hivatalos oldalán magyarul minden szín KIRÁLY: azaz király Lime, király Lila, király Grafit, király Fehér. 

Ez... király... 

Jobb oldalára került a hangerőszabályozó és a bekapcsoló gomb, a  bal oldalán nincs semmi. Alul van egy USB C-típusú csatlakozó és egy hangszóró. Utóbbinak a fenti beszélgetési hangszóró a párja. Így lesz sztereó hangzású a telefon. Felül van egy zajszűrő mikrofon és egy kis tálca, amit a SIM tű segítségével tudunk kinyitni. És onnantól elénk tárul vagy a két nano SIM foglalat, vagy az 1 nano SIM és a Micro SD kártya. Szóval lehet bővíteni a készüléknek a belső tárhelyét, akár 1 Terrabyte-al is (hogyha lemondunk a dual SIM képességekről).

Külsőre nagyon fontos tulajdonság, hogy IP67-es minősítéssel rendelkezik.

 

NADE: 
Mit jelent az, hogy IP67-s minősítés? Egyáltalán mi az az IP? 
(ha ezt már tudod, akkor görgess nyugodtan tovább a külső további ecsetelésére).

Az IP az International Protection Marking rövidítése, ami egyfajta nemzetközi védettségjelölést takar egy adott műszaki berendezés (jelen esetben a telefonkészülék) áramköreit védő kialakítás környezeti behatások elleni védettségét jelzik vele. 

Az IP rövidítés után következő két számnak fontos jelentősége van. Az első szám a termék idegen anyagok elleni védelmét, a második a vízzel szembeni védelmét mutatja meg. Ha van esetleg harmadik szám is, akkor az a szilárdságra vonatkozik. Minél magasabb a szám, annál magasabb szintű védelmet jelent.

----- a cikk alján, a termék specifikáció után megtalálod az összes szám értéknek a jelentését. Itt most nem szaporítonám erről tovább a szót. 

Így most hogy már ezt tudjuk, nézzük mit is jelent akkor az IP67-es minősítés a Samsung Galaxy A54 esetében:

A készülék teljesen védett a szilárd anyagok és szennyeződések ellen és kibírja a vízbe merítést is.

Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy eső érheti, víz ömölhet rá, pár másodpercre lehet hideg víz alá meríteni.

DE NEM BÍRJA KI: hosszasan víz alá merítést, azt ha elviszed magaddal úszni, semmi olyat, ahol tartósan víznek van kitéve, és meleg vízbe se kerülhet bele még pár másodpercre sem.

Miért nem kerülhet meleg vízbe? Mert hő hatására kitágul az anyag és a készülék beázik.

Térjünk vissza a külsőre:

A hátlap, amellett, hogy fényes, különálló kamerákat kapott egy csoportban. Ezzel egy picit módosították a hátoldalt. Némileg kitüremkedik a hátoldal, szóval a telefontok választásnál ez lényeges szempont lehet, hiszen fontos, hogy legyen pereme, védje a kamerákat.  

Az előlapon mindenképpen jó hír, hogy ott van az Infinity-O kijelző (azért ez a neve, mert van fölül egy kis kamera lyuk), ami 32 megapixeles előlapi kamerát tartalmaz.

A KIJELZŐ:

6,4 inches, 1080x2340px felbontású, kültéren is jól látható, hiszen egy 120Hz-es AMOLED panelről beszélünk. Valóban remek képminőséggel, jó betekintési szögekkel és vibráns élénk színekkel. A panel tehát alkalmas fogyasztásra.

Ha szeretsz játszani a telefonon, akkor ez a rész is érdekes lehet neked:

A  grafikus gyorsító az egy Mali-G68 MP5, ami a legtöbb játékot képes elfuttatni, kb 25-30 FVS-el. De ha valóban azt szeretnénk, hogy folyamatosabb legyen a játékélmény, akkor vissza kell vennünk az igényeinkből. Mégiscsak egy középkategóriás lapka. Ami pont azért fájó, mert a 2 generációval korábbi Samsung Galaxy A52s még mindig ugyanezt a teljesítményszintet tudja hozni.

Ami jó hír, hogy ez az Exynos lapka nem melegszik, szóval a felhasználói élmény egész korrekt.

Hiába van Andoid 13 és OneUI 5.1-es felület a készüléken az sem fut mindig döccenésmentesen. Vagyis még bőven van munka a Samsung háza táján.

Az alapvető feladatokat jól ellátja a telefon, de itt is meg tud akadni 1x-2x akár alkalmazásváltások között, vagy magában az alkalmazásban. Ebből a szempontból a Samsung Galaxy A53 és az A52 már jóval kiforrottabb modell … és persze jóval olcsóbb is.

A szoftver azonban kiválóan személyre szabható és a beállításaiban számos dolgot konfigurálhatunk pl. üzemmódok és rutinok. Ez azt jelenti, hogy különböző helyzetekhez tudunk alkalmazkodni szoftveres téren.

Ami óriási előny, hogy a Samsung ígéretei alapján 4 évig kap új főverziót a telefon és 5 évig biztonsági frissítést. Ez valóban mondás főleg egy középkategóriás készüléknél.

Összeségébe véve a szoftver jól személyre szabható, jól is használható… de immel-ámmal képes azért néha megakadni picit. Ezt lehet az észre sem veszi, aki alapvetően eddig is a középkategóriás készülékekből választott, de a teljesség kedvéért illő volt ez is elmondani. Leginkább azért, mert ilyen induló árral az lenne az elvárás, hogy a Samsung ezeket hamarosan javítsa.

 

MILYEN A KAMERÁJA? (FOTÓZÁS, VIDEÓZÁS)

 

FOTÓZÁS - nappal:

Alább a termékspecifikációban pontos részleteket megtalálsz, de a lényeget itt összefoglalom:

A kameraszoftver alkalmazkodik a könnyed használathoz, egyszerűen tudsz fotózásnál választani a különböző lencsék között. Minden is van: időzítő, képarányok választása, filterek, portré, móka mód, videó.

4k FPS a maximum és van még szuper stabilis is, hogy az optikai mellett még jobban stabilizáljuk a különböző felvételeket. Professzionális, étel, lassított, okosfelvétel, szuperlassítás, makró… egyszóval minden van ami szem-szájnak ingere. És ezen kívül még a beállításokban is találhatunk jónéhány konfigurációs lehetőséget is: geotagging-től kezdve (azaz a képi adathoz földrajzi koordináta rendelése), automatikus FPS át egészen a rácsvonalazásig vagy vízjelezésig.

A Samsung Galaxy A54 főkamerája remekbe szabott képeket készít nappal. Jó a dinamika tartománya, jó a vonal élesség. Részletgazdagságról is nyugodtan beszélhetünk.

Szóval nyugodtan lehet vele fotózni, de mondjuk ez már a legtöbb mai készülékről bőséggel elmondható, hogy a nappali kamerája már szuper képeket készít.

A nagylátószög már kevésbé imponzáns eredményekkel szolgál. Nem rossz egy gyors fotóra, de azért a sarkoknál már érezhető némi torzulás és az élesség is hagy némi kivetnivalót maga után. Nem beszélve az 5 megapixeles makróról, ami bár van valószínűleg kevesen fogják ezt kihasználni.

 

VIDEÓ KÉSZÍTÉSE - nappal:

A nappali videóknál jól jön az optikailag stabilizált kamera, jól követi a különböző mozgásokat. A minősége aránylag jó, de a középkategóriában láttunk már ennél jóval szebb filmeket is.

ÉJSZAKA bőven kijön, hogy milyen szenzorokkal rendelkezik a telefon:

 

FOTÓZÁS

A makrót felejtsük el, teljesen használhatatlan. Azonban, ha a főkamerát választjuk egész jó a fehéregyensúly. Szóval még lámpafénynél se lesznek sárgásak a felvételek. Ezt ügyesen átdolgozza az algoritmus. Nem minden részlet látszódik már jól ha beleközelítesz a képbe, már észrevehető némi szemcsésedés. Ez azért még elfér a középkategóriában. A nagy látószögű szenzor azonban éjszakai fénynél már nem egy nagy eresztés. Itt már bőven van zaj. Próbálkozik élesíteni az algoritmus, de nem igazán sikerül neki, a felvételek se nagyon szépek. De a fehéregyensúly azért itt is elég korrekt.

Összességébe véve a Samsung Galaxy A54 éjszakai fotózásra annyira nem használható.

 

VIDEÓ KÉSZÍTÉSE

Az éjszakai videózás azonban nem rossz. Itt különösen jól jön az OIS. Szóval a stabil kezekre így is úgyis szükség van, de képes a különböző kézremegéseket kiküszöbölni. És ha jobbra-balra fordulunk azt is egész jól veszi.

Vagyis a főkamera egész jó, de a többi tényleg csak másodlagos, vagy harmadlagos szenzor… ahogy ez a nevükből is lényegében kikövetkeztethető.

 

ÜZEMIDŐ, TÖLTÉS

Egy 5000 mAh akkumulátor került a telefonba, ami egész jó, hiszen nem fogyaszt sokat. Az 1 nap bátran megvan üzemidőre, de a kettő sem lehetetlen, hogyha valaki kevésbé Facebookos vagy kevesebb fotót készít.

25 Wattal lehet tölteni. Ami még mindig nagyon érdekes, hogy sem az Apple sem a Samsung nem tudja felvenni a versenyt etekintetben a konkurensekkel (Oppo, Realme, Xiaomi). Vagyis ez azt jelenti, hogy ezekhez képest lassan tölt a készülék. De cserébe nem is merül nagyon.

ADATKOMMUNIKÁCIÓ

Adatkommunikációs szinten van DualSIM , 5G, Bluetooth 5.3, Wifi, BDS Galileo és Glonass támogatással ellátott villámgyorsan poziciónáló GPS, NFC érintésmentes fizetés. Nincs viszont infra.

 

A FEKETE LEVES: A KÉSZÜLÉK ÁRA

Számítani lehetett arra, hogy a Samsung árat emel, de az, hogy a Samsung Galaxy A54 induló ára 210 és 230 ezer forintba kerül az egészen döbbenetesen durva. Már csak azért is, mert a konkurensek között RENGETEG az olyan, aki ettől jobb készüléket tud biztosítani: Ilyen akár a Samsung berkein belüli Samsung Galaxy A52s, a Samsung A33, A Poco X5 Pro, Samsung S21 FE.

Nade… értelemszerűen az ára esni fog, mint minden készüléknek az idő elteltével (a cikk megírásának a pillanatában a Telekomnál 170 ezer, MediaMarkt 180 ezer).

Ami viszont megmarad és nincs a konkurenseknél (erről már kétszer is szóltunk) az a 4 éves szoftverfrissítés és 5 éves biztonsági frissítés. Ez valóban egyedülálló. A felsorolt konkurenseknél nagyon minimális lesz azoknak a száma, amelyek ennyi új rendszert fognak kapni.

Szóval akinek fontos a frissesség, szereti a középkategóriás készülékeket és utál 1-2 évente telefont váltani a macera miatt, akkor a Samsung Galaxy A54 egy jó döntés.

De ehhez talán akkor érdemes várni egy kicsit, hogy az ára is elfogadhatóbb legyen vagy a Samsung kiad rá esetleg egy kupont.

Ez volt tehát a Samsung Galaxy A54, igyekeztem átfogó képet nyújtani Neked, ehhez segítségemre voltak a forrásban megjelölt infók. 

 

SAMSUNG GALAXY A54 5G - TECHNIKAI ADATOK / SPECIFIKÁCIÓ:

PROCESSZOR

CPU sebesség 2.4 GHz, 2GHz
CPU típus Nyolcmagos

KIJELZŐ

Méret

163.1mm (6.4" teljes téglalap) / 158.9mm (6.3" lekerekített sarkok)

Felbontás

1080 x 2340 (FHD+)

Technológia Super AMOLED
Színmélység 16M
Max frissítési ráta (főképernyő) 120 Hz

KAMERA

Hátlapi kamera - felbontás (Többféle érték) 50.0 MP + 12.0 MP + 5.0 MP
Hátlapi kamera - F szám (Többféle érték) F1.8, F2.2, F2.4
Hátlapi kamera - Autofókusz Igen
Hátlapi kamera - OIS Igen
Hátlapi kamera zoom Akár 10-szeres digitális zoom
Előlapi kamera - felbontás  32.0 MP
Előlapi kamera - F szám F2.2
Előlapi kamera - Autofókusz Nem
Hátlapi kamera - vaku Igen
Előlapi kamera - vaku Nem
Videófelvétel felbontás UHD 4K (3840x2160) @30fps
Szuperlassított felvétel 240fps @HD

TÁRHELY / MEMÓRIA

Memória_(GB) 8
Tárhely_(GB) 128 v. 256
Elérhető tárhely (GB) 219.0
Külső tárhely támogatással MicroSD (1TB-ig)

HÁLÓZAT

SIM kártyák száma Dual-SIM
SIM kártya típusa Nano-SIM (4FF), beépített SIM
SIM bemenet típusa SIM 1 + Hibrid (SIM vagy microSD) vagy beépített SIM

VEZETÉKES ÉS VEZETÉK NÉLKÜLI KAPCSOLAT

USB Interfész C-típusú USB
USB verzió USB 2.0
Helymeghatározás GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS
Fülhallgató C-típusú USB
Wi-Fi Direct Igen
PC szinkronizálás Smart Switch (PC verzió)

ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK

Operációs rendszer Android
Szín 4 király: Lime, Lila, Grafit, Fehér
Forma Érintőképernyős
Szenzorok Gyorsulásmérő, Ujjlenyomat szenzor, Giroszkóp, Geomágneses szenzor, Hall-érzékelő, Fényérzékelő, Virtuális közelségérzékelés
Méretek (Ma x Szé x Mé) 158.2 x 76.7 x 8.2
Súly 202 gr

AKKUMULÁTOR

Internet használati idő (LTE) óra Max. 20
Internet használati idő (WIFI) óra Max. 19
Videó lejátszási idő (óra, vezeték nélküli használat) Akár 21
Akkumulátor kapacitás (mAh, átlagos) 5000
Cserélhető Nem
Audio lejátszási idő (óra, vezeték nélküli használat) Akár 68
Beszélgetési idő (4G LTE) óra Max. 46

 

IP - International Protection Marking szám értékek jelentése

Első szám értékek jelentése:

  • 0: nincs védelem
  • 1: védelem az 50 milliméternél nagyobb szilárd testektől
  • 2: védelem a 12 és fél milliméternél nagyobb szilárd testektől
  • 3: védelem a 2 és fél milliméternél nagyobb szilárd testektől
  • 4: védelem az 1 milliméternél nagyobb szilárd testektől
  • 5: korlátozott védelem a por behatolása ellen
  • 6: teljes védelem a por behatolása ellen

Második szám értékek jelentése:

  • 0: nincs védelem
  • 1: védelem a függőlegesen csepegő víztől
  • 2: védelem a függőlegesen +15 fokos dőlés mentén csepegő víztől
  • 3: védelem a függőlegesen +60 fokos dőlés mentén csepegő víztől
  • 4: védelem bármilyen irányú vízfröccsenéstől
  • 5: védelem bármilyen irányú vízsugártól
  • 6: védelem (a készülék belsejébe hatoló) bármilyen irányú vízsugártól
  • 7: védelem a rövid vízbe merítés, zuhanyzás vagy essőcsep elleni védelmet biztosít
  • 8: teljes védelem a víztől és a vízbe merítéstől a gyártó által meghatározott ideig és mélységig
  • 9: fokozott védelem a víztől és a vízbe merítéstől nagynyomású tisztítás esetén is

A 7-es fokozatnál már a gyártói teszt pontosan 30 percig tart és általában ennél jelentősen tovább bírják a készülékek még a 7-es besorolás esetén is. A 8-as fokozatnál már 1 és 3 m közötti vízmélységekről beszélhetünk a tesztelés során.

Ezek alapján elmondhatjuk, hogy az IP69 jelölést a legjobban védett termékek kaphatják!

 

 

FORRÁS: 

https://www.youtube.com/watch?v=f2LB4UuqfxI&ab_channel=Tam%C3%A1sZsolt

https://www.samsung.com/hu/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-awesome-black-256gb-sm-a546bzkdeue/

https://malbini.hu/blogs/tudnivalok/ip-vedelem-ip67-vizallo

https://www.youtube.com/watch?v=LYSKx6v9yfU&ab_channel=TechNektek